121

Adipex retard

Dlouhodobě se řadí k nejvyhledávanějším lékům na hubnutí. Adipex retard, patří mezi anorektika a je tudíž vázán na lékařský předpis. Určen je pro závažné případy obezity.

Pro svůj vzhled se označuje jako „zlatá vejce“. Jedná se o jeden z nejsilnějších přípravků na hubnutí, který sebou však přináší nemalá zdravotní rizika. Jsou hlášeny i případy, kdy neodborné užívání zapřičinilo smrt!

Rozebereme si tedy Adipex retard důkladně, tak abyste o něm věděli vše, co potřebujete.

Adipex retard je možné brát POUZE NA DOPORUČENÍ LÉKAŘE u závažných případů!

Základní informace

Jak už bylo zmíněno, jedná se o anorektikum. Účinnou látkou je fentermin, který snižuje nadměrnou chuť k jídlu a zároveň potlačuje pocit hladu. Snížený příjem stravy se poté promítne i na úbytku váhy.

Látka se v těle uvolňuje postupně, což znamená nepřerušovaný anorektický účinek, který trvá alespoň 8 hodin. Úbytek váhy je však podmíněn sníženým příjmem potravy. Samotný Adipex přímo nesnižuje tělesnou hmotnost.

Účinky

  • Snižuje chuť k jídlu.
  • Potlačuje pocit hladu.

Složení a dávkování

Každá tobolka obsahuje 75 mg phentermini resinas, což odpovídá 15 mg phenterminum. Z pomocných látek stojí za zmínku především obsah oranžové žluti, což je azobarvivo. Ta jsou obecně považována za škodlivá a např. u dětí způsobují hyperaktivitu.

Dávkování záleží především na ošetřujícím lékaři. Příbalový leták uvádí, že běžné užívání je 1 tobolka denně při snídani. Výjimečné případy mohou zvýšit dávkování až na 2 tobolky denně. Přípravek se ovšem, kvůli mechanismu účinku, nedoporučuje užívat večer.

Pouze závažné případy

Jako silný lék na předpis je nutné, aby byl předepsán ošetřujícím lékařem. Předcházet musí důkladné vyšetření a především stanovení diagnózy, která pro Adipex zní: obezita.

Nelze si tedy myslet, že by takto nebezpečný lék mohl být užíván pro běžné hubnutí.

Adipex retard se používá pouze v případech, kdy běžné metody redukce váhy buď selhaly, nebo je z nějakých vážných důvodů není možné uplatnit. Poté je tento lék předepsán, ale maximálně na dobu 3 měsíců.

Nebezpečný černý trh

Právě protože oficiálně je možné Adipex získat pouze na lékařský předpis při obezitě, snaží se ho lidé kupovat na Internetu.

Kvete zde přímo „černý trh se zlatými vejci“, takže v diskuzích, na sociálních sítích i inzertních serverech je možné najít spojení jako:

koupím adipex retard
adipex na prodej
adipex bez receptu
prodám adipex Olomouc

Obvykle je nabízejí lidé, kterým část (či celá balení) zůstala, ale místo vrácení do lékárny je prodají i za tisíce korun. Druhý typ jsou padělky a nejrůznější náhražky ze zahraničí, kde je riziko ještě větší, protože nikdo nemůže garantovat, jaké látky přípravek obsahuje.

A protože se jedná o skutečně velký hazard se zdravím, který může skončit i vážným poškozením zdraví, není divu, že se na prodej Adipexu zaměřuje i Policie ČR a SÚKL. Podrobnosti se lze dočíst na informačním webu Nebezpečnéléky.cz, kde byl zdokumentován případ nelegálního prodejce.

Zkušenosti a hodnocení

Je těžké srovnávat tento lék, protože se nejedná o klasický volně prodejný doplněk a účinnost je tedy diametrálně odlišná. I přesto však lze zmínit zkušenosti, které lidé mají při jeho užívání. A rozhodně to nebývá pouze radost z ubývajících kil.

Někteří pacienti mají vedlejší účinky, které nejsou ničím výjimečným. Nejčastěji se objevuje zvracení, průjem či naopak zácpa, nespavost a bohužel i onemocnění jater. To je i důvod, proč musí být člověk užívající Adipex pravidelně kontrolován.
Ani přísná omezení nejsou ničím příjemným. Je totiž nutné vyloučit alkohol a kofein.

Špatné užívání může vést k zdravotním komplikacím. Je tedy nutné vše pečlivě sledovat a dodržovat veškeré pokyny lékaře.

Je zcela nesmyslné se snažit získat Adipex retard bez předpisu. Riziko spojené s jeho užíváním je příliš vysoké. Navíc není nic neobvyklého, že dochází k relapsu a tělesná hmotnost se opět po čase vrátí. Samotný lék toho příliš nezmůže.

Adipex je spíše jedna z posledních možností, když nezaberou volně prodejné přípravky ani změna životního stylu. Některé doplňky stravy mají dokonce podobný účinek, sice ne tak silný, ale alespoň bez rizika. Není tedy důvod zbytečně riskovat.

HLEDÁTE BEZPEČNĚJŠÍ ALTERNATIVU?

Jak už víte, tak Adipex retard je pouze na lékařský předpis. Většina lidí takto silný lék nepotřebuje. Zkuste se podívat na některé z přírodních doplňků stravy, které mají podobný účinek:

Klikněte zde pro zanechání komentáře 121 komentáře