Alli

Alli byl první volně prodejný lék na snížení hmotnosti, který byl registrovaný v EU. Ačkoliv nebylo možné očekávat zázračné zhubnutí, měl oproti řadě jiných přípravků klinicky ověřený účinek.

[alert-note]

UPOZORNĚNÍ:

Alli již není v České republice dostupný. Tato situace trvá již několik let a pravděpodobně se v nejbližší době nezmění.

 

Doporučujeme vyzkoušet alternativy. Např. Harmoline Fat Blocker, který má stejný účinek, ale přírodní složení!

[/alert-note]

Základní informace

Alli má jako účinnou látku orlistat, podobně jako Xenical. Oproti němu byl však volně prodejný, protože obsahoval jen poloviční množství této účinné látky, což přinášelo i menší účinek.

Nicméně se stále jedná o kategorii přípravků, které jsou určené pro lidi s BMI minimálně 28 a tam, kde všechny bezpečné a zdravé metody hubnutí selhaly. Pilulka brání v tom, aby se část tuků z potravy vstřebala.

Známý slogan Alli je „ke každým 2 kg, které zhubnete vlastním úsilím, vám Alli pomůže shodit další 1 kg“, takže už z toho je patrné, že bez dalšího úsilí toho příliš nezhubnete.

Alli bylo k dispozici ve více variantách:

  • Tobolky
  • Žvýkací tablety (menší množství účinné látky)

Alli dietní plán – kniha

Spíše zajímavostí je, že na Internetu můžete sehnat i knihu k práškům Alli. Pod názvem „Alli dietní plán Váš pomocník pro úspěšné hubnutí s pilulkou alli“ nabízí 200 různých receptů, nutriční informace o potravinách a rady, jak správně cvičit.

Dávkování a složení

Obvyklé dávkování Alli je 1 tobolka 3x denně, těsně před jídlem/při jídle/max. do hodiny po jídle. Bez přestávky možno užívat až 6 měsíců.

Je nutné brát ohled na množství tuku v každém jídle. U hlavního chodu by to mělo být 12-17 g tuku, u svačiny do 3 g tuku. Při překročení tohoto množství by mohlo dojít k trávicím potížím. Negativní účinky lze zmírnit vlákninou.

Protože užívání přípravků s orlistatem může vést k poruchám vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích (A, D, E a K), doporučuje se užívat multivitaminové doplňky stravy.

Složení:

Mikrokrystalická celulóza (E460), Sodná sůl karboxymetylškrobu, poví don (E1201), Natřium-1 auryl- sulfát, Mastek, Želatina, indigokarmín (E132), oxid titáni čitý (E171), Natři um-1 auryl-sul fát, sorbi tan-1 aurát, Šelak, černý oxid železitý (E 172), Propylenglykol, Proužek, Želatina, Polysorbát 80, indigokarmín (E132).

Vedlejší účinky

Všechny přípravky s touto účinnou látkou mají podobné vedlejší účinky. Jedná se především o problémy s trávením a vyprazdňováním. Nestrávený tuk může působit obtíže, které přetrvávají především při začátku kúry a v případě konzumace jídel s velkým obsahem tuku.

Zkušenosti a hodnocení

Alli byl velmi oblíbený přípravek na hubnutí, známý i z televizních reklam. Oproti ostatním se jednalo o skutečný lék, který měl prokázané účinky. Užíván byl však i lidmi, kteří jeho pomoc skutečně nepotřebovali a pouze si chtěli vylepšit postavu.

Časté potíže se stolicí a především malý účinek je důvod, proč mnoho lidí považuje tento druh léků za „vyhozené peníze“. Je totiž nutné si hlídat složení jídel a snížit příjem tuků, aby se předešlo možným vedlejším účinkům. Tím však lze dosáhnout zhubnutí i bez užívání Alli…

Naštěstí dnes existují podobně fungující přípravky, které jsou také volně dostupné, ale jsou na přírodní bázi. Mají proto minimum vedlejších účinků a jsou vhodné i pro lidi, kteří nadváhou netrpí.

Klikněte zde pro zanechání komentáře 0 komentáře