Chilliburner

Účinek chilli papriček na spalování tuků je dobře známý, ale jejich konzumace však pro většinu lidí není nic příjemného. Právě proto je zde Chilliburner.

Good Nature Chilliburner je přírodní přípravek, který dodá tělu látky obsažené v papričkách v množství, které efektivně pomůže hubnout.

Základní informace

I když společnost Good Nature s.r.o.vznikla na Slovensku, tak Chilliburner pro ně vyrábí česká společnost FAVEA s.r.o., která se specializuje na doplňky stravy, kosmetiku a potravinářské substance. Jedná se tedy de facto o český výrobek.

Základní ingrediencí jsou tzv. kapsaicinoidy, což je skupina látek, které způsobují „pálivost“ papriček. Vědecké studie už desítky let potvrzují jejich pozitivní vliv na metabolismus.

Problémem je, že efektivní dávka je natolik vysoká, že konzumace tolika chilli papriček by mohlo vést k popálení dutiny ústní či trávicího traktu. Proto je Chilliburner téměř zázrakem.

I přesto, že obsahuje vysoce koncentrovaný výtažek z chilli papriček, tak nepálí. Je to tím, že je vše zpracováno patentovanou technologií obalových materiálů do mikrokapslí.

Účinky

  • Podpora hubnutí
  • Lepší trávené
  • Pravidelné vyprazdňování
  • Udržování střevní mikroflory

Složení a uživání

Jedna tableta Chilliburneru obsahuje 138.5 mg Frutafit TM, což je kombinace inulinu 90%, fruktózy, glukózy a sacharózy, ale především 50 mg Capsimax TM (extrakt z papriky roční Capsicum annum L.). Aby toho nebylo málo, je zde ještě extrakt z Camellia sinensis, tedy zeleného čaje, který je proslavený blahodárným účinkem na zdraví a podporou hubnutí, ale pouze 10 mg.

Užívání je jednoduché: stačí 1 tableta ideálně před snídaní. Užívat lze až 3 měsíce, poté je nutná přestávka 1 měsíc. V případě potřeby je možné kúru opakovat.

Zkušenosti a zhodnocení

Chilliburner rozhodně nepatří ke špatně hodnoceným přípravkům. Velkým plus je především přírodní složení, které umožňuje využít potenciál (nejen na hubnutí) chilli papriček i lidem, kteří pálivé zkrátka nemohou/nechtějí.

Kromě pochvaly lze ovšem najít i zkušenosti, kdy užívání tablet Chilliburner i přes speciální technologii pálilo. Upozornění najdete i na webových stránkách nejrůznějších prodejců, kde se uvádí, že při „citlivém zažívání“ může vyvolat zažívací i kožní problémy.

Jako u jiných přípravků je tedy výsledek zcela individuální. Určitě tedy nemá smysl zkoušet Chilliburner, pokud máte problémy s pálivými věcmi. Případně je možné ho kombinovat i s dalšími přípravky na hubnutí, aby byl efekt silnější.