Léky na hubnutí bez předpisu

Léky na hubnutí existují, máme zde například Adipex retard či Xenical. Jsou to ovšem léky na předpis, které se vydávají pouze na základě receptu od lékaře. Toto opatření má dobré důvody. Jsou to tzv. anorektika, která jsou určená pouze těm nejtěžším případům.

Většina lidí, pravděpodobně i vy, netrpí morbidní obezitou a nevyzkoušela všechny možné varianty hubnutí. Tyto léky totiž mohou mít vážné vedlejší účinky, takže se předepisují pouze pod dohledem lékaře a zároveň lidem, u kterých jiné způsoby selhávají.

Léky na hubnutí bez předpisu = doplňky stravy

Možná se teď divíte, jak je možné, že na každém kroku jsou reklamy na prášky, po kterých se hubne. Je to dáno tím, že se nejedná o léčivé přípravky, ale pouze „doplňky stravy“. Ty jsou volně prodejné a lze je koupit v lékárně či pohodlně objednat přes internet.

Nejsou na předpis, tak nefungují? Taková otázka napadne nejednoho člověka, ale není to správná dedukce. Celá řada těchto přípravků dobře funguje. Obsahují účinné látky, které mají ověřenou účinnost na redukci váhy. Většinou jsou však přírodního původu, takže se není potřeba obávat nějakých vážných komplikací.

Zároveň je vhodné je brát jako „podporu“. Proto jsou ale vhodné pro ty lidi, kteří potřebují pouze urychlit svoji snahu zhubnout a nepotřebují zhubnout polovinu své hmotnosti. Navíc mohou, alespoň trochu, cvičit.

Jak je správně užívat

Prášky podporující hubnutí často nefungují. Je to pravda, ale ve většině případů je to způsobeno tím, že lidé je neužívají správně. Už při koupi mají mylná očekávání a poté logicky nemohou dosáhnout určených výsledků.

Základem je užívat je tak, jak výrobce doporučuje. Každý přípravek je jiný a některé se berou před jídlem, jiné po, podle typu. Stejně tak je potřeba dodržovat i určitou frekvenci a dávkování. Dvojnásobná dávka nemusí přinést žádný větší účinek. Naopak může být problémem.

Především je ale nutná trpělivost. Tyto přípravky zpravidla nefungují během 1-2 týdnů. Většina balení je na 30-60 dní. Chce to tedy s tímto počítat a dát tomu i 2 měsíce užívání, než vyvodíte jasné závěry. Některé přípravky je možné brát i dlouhodobě.

Vybírejte kvalitní a ověřené

Dalším důležitou věcí je správný výběr přípravku na hubnutí. Jsou jich na trhu desítky, takže je lehké se v tak široké nabídce ztratit a vybrat nějaký méně účinný. Kvalita by při výběru měla hrát největší význam.

Kvalitní neznamená drahé. Existuje celá řada přípravků, které mají přiměřenou cenu a přesto patří mezi nejkvalitnější.

Základem je vybírat přípravky vyrobené v Evropské unii, kde jsou tyto doplňky stravy přísně kontrolovány a není možné, aby deklarované složení nesouhlasilo. Stejně tak aby byly obsaženy zakázané látky, které mohou mít nějaké vážnější vedlejší účinky.

Dále se dívejte, zda je složení přírodní. Nemusí to být pouze extrakty z bylin, ale obsažené účinné látky by měly být přírodního původu.

Doporučené přípravky bez receptu

Můžete si vybrat z celé řady přípravků. My vám ovšem můžeme doporučit 2 oblíbené a osvědčené přípravky, které jsou nejen bez předpisu, ale skutečně fungují. Mají rozdílný mechanismus účinku a účinné látky, takže si můžete vybrat ten, který se hodí pro vaše potřeby lépe.

Harmoline Fat Blocker

Tento přípravek je již velmi známý, protože řeší jeden z největších problémů, které má česká gastronomie – tučná jídla. Tuk je koncentrovaným nositelem kalorií a snadno tak vyčerpáte svůj denní kalorický příjem pouze s tuky.

Fat Blocker je navržen tak, že blokuje kalorie právě z tuků. Váže je na sebe tak, aby se vyloučily z těla. Nemají tedy možnost se proměnit ve vaše tukové zásoby. Užíváním tohoto přípravku lze svůj kalorické příjem snížit až o pětinu!

Obsahuje přírodní látky, konkrétně polysacharid chitosan v kombinaci s vitamínem C. Tato kombinace lidem pomáhá hubnout i bez drastického omezování jídelníčku.

Je to zároveň přípravek s cíleným účinkem na tuky, takže nebrání tělu v příjmu důležitých živin z ostatních potravin. Zpomaluje také trávení, takže hubnutí nedoprovází pocit hladu.

Než jsem zkusila Fat Blocker, prošla jsem peklem nespočtu diet a dobře míněných rad. Za poslední dva roky jsem díky pracovnímu přetížení přibrala 5 kilo. K produktům Harmoline jsem se dostala přes kamarádku, trenérku aerobiku. Po třech měsících jsem měla 5 kilogramů dole bez diet a hladovění.Ivana, 32 let

Garsin

Druhý oblíbený přípravek patří dokonce do kategorie „výhodný nákup“, protože cenovka je na jeho složení vynikající. Zaměřen je na podporu metabolismu. Ideální jako podpora pro všechny, kdo změnili jídelníček, začali cvičit apod. Garsinem snadno podpoříte své úsilí tak, aby se výsledky dostavily dříve.

Složení je skutečně bohaté. Obsahuje celkem 8 účinných látek, které jsou přírodního původu. Garcinia cambogia, C.L.A., L-karnitin, green coffee, acai berry, zelený čaj, citrus aurantium a vitamin C. Jak můžete vidět, jedná se o známé a ověřené látky.

Zde je ovšem výhoda toho, že takové množství účinných látek, především spalovačů tuků, vytváří tzv. synergický efekt. Účinek se tak násobí, oproti jiným přípravkům, které mají pouze jednu účinnou látku.