1

OBEZIN

OBEZIN® je známý doplněk stravy na hubnutí, který vyrábí tuzemský výrobce Danare a.s. Uvádí se, že pomůže rychle zhubnout, což dnes naláká jen málokoho. Určitě je ale zajímavý minimálně tím, že složení je rostlinného původu, tedy zcela přírodní.

Pojďme se tedy podívat na to, jak přesně OBEZIN funguje a především, jaké zkušenosti s ním mají lidé, kteří ho již vyzkoušeli.

Základní informace

Účinné látky v doplňku stravy působí tak, že méně sníme a přesto se zasytíme. To by mělo mít za výsledek konzumaci menších porcí => snížení kalorického příjmu. A přejít by měly i „chutě“, které má mnoho lidí večer na sladké či slané pochutiny.

Při správném užívání by se měl dostavit nejen úbytek váhy, ale také byste měli získat návyk jíst pravidelně a malé porce, což je vlastně základem vyváženého jídelníčku podle většiny odborníků.

Dá se užívát i jako součást detoxikace organismu.

Účinky

  • Navození pocitu sytosti
  • Snížení energetickéhé příjmu
  • Rychlejší hubnutí
  • Konzumace menších porcí
  • Více energie
  • Zvýšení sebevědomí

Princip fungování

Oproti většině prášků na hubnutí se OBEZIN liší především v mechanismu účinkování. Není totiž založen na zrychlování metabolismu a spalování tuků, ale na prostém „zaplnění“ žaludku a snížení celkového počtu kalorií, které za den přijmete.

Dalo by se říci, že předchází tomu, abyste jedli více, než máte. Uděláte-li vše jak máte, tak se po zapití tobolka OBEZINu rozpustí a obsah vytvoří gelovou hmotu, která zvětšuje objem až 100x, což znamená, že dostatečně zaplní žaludek. Rozhodně tedy nestihnete spořádat několika chodové menu.

Nebudete mít hlad a nehrozí, že se budete chtít přejídat ještě něčím sladkým.

Složení a dávkování

Základní látkou je přírodní polysacharidový komplex PSC (600 mg), dále ještě Spirulina platensis (50 mg). Balení obsahuje 90 tobolek.

Dávkování záleží na individuálním stavu, ale obvyklé dávkování je 3x denně 1-2 tobolky (max. 4 tobolky), které se zapíjí 1 sklenicí vody (min. 0,3l) alespoň 30 minut před každým jídlem. Nedoporučuje se užívát déle než 30 dní.

Jedno balení tedy vydrží asi 14 dní, pokud potřebujete zhubnout méně, pak až 30 dní.

Zkušenosti a hodnocení

Výhodou tohoto doplňku je jistě to, že se jedná o přírodní produkt, takže by neměl v žádném případě způsobovat zdravotní obtíže. Jako další výrazný klad lze zmínit cenu, která je na první pohled velmi přívětivá oproti jiným práškům na hubnutí.

Je ovšem nutné brát v potaz, že se jedná v základu o 14denní kúru, což může krátkodobě pomoci, ale z dlouhodobého hlediska to není řešení. Může se ovšem hodit především v období svátků např. Vánoc, kdy je u vás konzumace jídla vyšší než jindy.

Hodnocení zákazníků je spíše průměrné, i přesto, že si mnoho lidí pochvaluje účinnek, je nutné zmínit, že se ve velkém počtu objevují opačné zkušenosti. A bohužel nikoliv jen „neúčinnost“, ale dokonce naprosto opačný efekt – větší hlad.

OBEZIN jistě stojí za vyzkoušení, už pro svou dobrou dostupnost a nízkou cenu, je ale nutné počítat s tím, že ne každému funguje tak, jak by měl. Hledáte-li něco na zrychlení metabolismu, tak toto nebudete ten správný doplněk a raději vyberte některý, který se na to přímo zaměřuje.

Komentáře uzavřeny.