Orlistat Sandoz 60 mg

Orlistat Sandoz 60 mg

Orlistat je široce známá látka, která je dnes volně prodejným antiobezitikem. Přípravek od společnosti Sandoz patří mezi nejprodávanější, ale pochopitelně jako účinný prostředek má i lehce vyšší cenu. Vyplatí se tedy? Co tato látka dokáže?

Obecné informace

Přípravek je určený ke snižování tělesné hmotnosti. Oproti jiným volně dostupným práškům má však přísná omezení. Užívat ho mohou lidé starší 18 let, kteří mají BMI (Index tělesné hmotnosti) 28 a více.

Slouží tedy jako podpora při dietě, která má snížený obsah kalorií a také nízký obsah tuků. Výrobce sám uvádí:

Může Vám pomoci snížit hmotnost více než samotná dieta.

Působení léku tak může efektivně podpořit vaše úsilí a reálně lze docílit i toho, že na každé 2 kg zhubnuté díky dietě, zhubnete ještě 1 kg navíc. A to není vůbec špatné!

Jak přípravek působí

Jako všechny přípravky s účinnou látkou orlistat je i tento zaměřen na tuk, který se nachází v trávicím systému. Dokáže totiž zabránit vstřebání až 1/4 přijatých tuků v potravě. Tuk se pak beze změn vyloučí stolicí.

Tento efekt samozřejmě může způsobovat jisté obtíže, především ze začátku užívání. Z toho důvodu se doporučuje dodržovat pokyny v příbalovém letáku a doporučení lékaře, především co se diety týká.

Užívání a dávkování

Před samotným užíváním přípravku Orlistat je potřeba začít držet nízkokalorickou dietu s nízkým obsahem tuků. Tělo si musí nejdříve během několika dní zvyknout.

Poté lze (v případě, že jste starší 18 let) užívat jednu tobolku 3x denně. Užívá se v době hlavního jídla (tj. snídaně, oběd a večeře). V případě vynechání jídla či jídla neobsahujícího tuky, tobolku neužívejte!

Přípravek není určen k užívání delšímu než 6 měsíců. Nepozorujete-li výsledky během 12 týdnů, je vhodné se poradit se svým lékařem.

Protože se jedná o léčivý přípravek, přečtěte si nejprve příbalový leták, který naleznete na stránkách SÚKL.

Složení

Léčivá látka je orlistatum (orlistat). Jedna tvrdá tobolka obsahuje orlistatum 60 mg.

Pomocné látky jsou: Náplň tobolky: mikrokrystalická celulosa, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A), koloidní bezvodý oxid křemičitý, natrium-lauryl-sulfát.

Pouzdro tobolky: želatina, oxid titaničitý (E171), indigokarmín (E132).

Zkušenosti lidí

Orlistat se může pochlubit celou řadou kladných recenzí na Internetu, které potvrzují, že funguje.

Diskuzní příspěvek z fóra StobKlubu

Diskuzní příspěvek z fóra StobKlubu

Ale samozřejmě se objevují i kritické recenze. Hodně zmiňované jsou především problémy se stolicí. To vyplývá z principu působení obsažené látky a je zmiňováno i u doprovodných textů. Nepostihuje to každého, ale je potřeba skutečně dávat pozor na dietu a vyvarovat se velmi tučných jídel.

Hodnocení ze serveru Heuréka

Hodnocení ze serveru Heuréka

Celkové hodnocení

Přípravek Orlistat je bezpochyby jedním z mála skutečných léčivých přípravků, které lze v lékárnách volně zakoupit.

Účinek je zde jednoznačně prokazatelný a proto se i cena pohybuje často o něco výše, než u konkurenčních doplňků stravy, které takto silné nejsou.

Je ovšem potřeba zvážit vhodnost přípravku (viz výše) a kompatibilitu s drženou dietou. Jedině tak může Orlistat být efektivní a pomoci zhubnout snadněji než pouhou dietou.

Klikněte zde pro zanechání komentáře 0 komentáře