Spalovače tuků, které najdeme mezi sportovními doplňky, jsou stále populárnější i mezi lidmi, kteří vůbec nesportují. Řada těchto suplementů může být využívána ke zlepšení svého zdravotního stavu.

Nejznámější a nejvyhledávanější je pochopitelně L-carnitin, který má ověřené účinky, ale ne vždy funguje spolehlivě. X3 Thermogenic Fatburner je obohacen o další látky, takže se jedná o jeden v nejsilnějších spalovačů tuků, které na trhu najdeme. Není tedy žádným překvapením, že se aktuálně jedná o jeden z nejprodávanějších přípravků. Jaký ale je?

Základní informace

X3 Thermogenic Fat Burner je multisložkový termogenní spalovač tuků, který spojuje účinek 3 ověřených látek – L-Carnitinu, Synefrinu a Guggulsteronů. Synergické působení výrazně zvyšuje účinnost přípravku a mělo by zajistit viditelné výsledky ři samotném používání.

Přípravek je navržen pro odbourávání tuků i bez fyzické zátěže. Obsažené termogenní látky totiž zvyšují bazální teplotu organismu. Mimo to má však přípravek i energizující účinky, takže dodá energii pro fyzickou i mentální aktivutu.

Složení a dávkování

Ačkoliv jsou zmiňovány především 3 hlavní účinné látky, tak samotný přípravek tvoří široká škála látek především přírodního původu.

Acetyl L-Carnitine (200 mg), Citrus Aurantium Extract (98 % synephrine – 12 mg), Guggulsterone 99 % (20 mg), Taurin (200 mg), L-Citruline DL-Malát (300 mg), Kofein bezvodý (200 mg), Extrakt ze zeleného (200 mg), Vrba bílá (250 mg), L-Tyrosin (100 mg), Capsaicin (5 mg), BioPerin (5 mg)

Dávkování se liší podle režimu. Pokud se jedná o den volna, pak se užívají 2 kapsle ráno nalačno a další 2 kapsle nalačno v poledne. Ve dni, kdy je trénink, se užívají 2 kapsle ráno nalačno a poté 2 kapsle cca. 30 minut před tréninkem. Vždy zapíjíme dostatečným množstvím vody (min. 200 ml) a udržujeme pravidelný pitný režim.
Neměla by být překročena dávka 4 kapsle/den a také užívání 4 hodiny před spaním.

Zkušenosti a hodnocení

X3 Thermogenic Fat Burner rozhodně není nejlevnější, ale kvalita ceně odpovídá. To, že se jedná o jeden z TOP produktů v oblasti spalovačů, je jasnou ukázkou, že se jedná o funkční produkt.

I přesto, že by mělo být možné hubnout i bez cvičení, je samozřejmě lepší, pokud je užívání spojeno se změnou jídelníčku a pravidelným pohybem.