7

XL-S Medical Vázání kalorií z tuků

Špatné recenze uživatelů dokáží „potopit“ i přípravky, které mají velkou mediální kampaň. Zdá se ovšem, že to rozhodně není případ XL-S Medical, jejichž reklamy můžete vidět už několikátý rok, případně zaznamenat oblíbené soutěže pro ženy.

Jsou tedy tyto prášku skutečně tak dobré? Půjdeme je rozebrat detailně a uvidíme, zda se vyplatí si je koupit. V této recenzi se zaměříme na jeden ze tří přípravků společnosti Omega Pharma, konkrétně na XL-S Medical Vázání kalorií z tuků s vitamíny.

Základní informace

Tento konkrétní přípravek určený na vázání kalorií z tuků obsahuje klinicky ověřenou složku Litramine. Jedná se o komplex vláknin organického rostlinného původu – z opuncie mexické. Vláknina se u přípravků na hubnutí objevuje poměrně často a její účinnek je poměrně dobře prokázán.

XL-S Medical díky Litraminu dokáže v žaludku vázat až 27 % tuků, které přijmete s potravou. Jednotlivé tukové molekuly nabaluje tak, že z nich vytvoří nestravitelný komplex, které se z těla jednoduše vyloučí. Tím se snadno sníží kalorický příjem až o třetinu.

Oproti konkurenci myslí přípravek i na to, že takto by tělo nemuselo dostat všechny důležité látky. První fáze tedy naváže tuky a v druhé fázi se uvolní vitaminy rozpustné v tucích (vit. A, D a E).

Vše si můžete prohlédnout na oficiálním obrázku:

litramine

Účinky

  • Snížení vstřebávání tuků až o 27 %
  • Redukce chuti k jídlu
  • Zlepšené trávení
  • Redukce váhy bez nežádoucích vedlejších účinků

Kdy je vhodné používat Vázání kalorií z tuků

Protože řada XL-S Medical obsahuje hned několik produktů, je potřeba vědět, zda je právě tento vhodný pro vás. A když se podíváme na oficiální stránky, najdeme profil člověka, kterému pomůže Vázání kalorií z tuků.

Tyto prášky jsou vhodné pokud:

  • jíte často mimo domov (restaurace apod.), kde nemůžete dobře kontrolovat množství tuku.
  • máte rádi omáčku k hlavnímu jídlu.
  • rádi si pochutnáváte na tučnějších pokrmech a nechcete se výrazněji omezovat.

Mohlo by se tedy zdát, že je to vlastně ideální prostředek pro všechny, kteří se chtějí stravovat ve fastfoodu a přitom hubnout. Tak jednoduché to nebude, ale pravdou je, že nemusí být nutné měnit výrazněji jídelníček a přesto pár kilo shodit.

Účinek ověřen klinickými studiemi

Často se studiemi ohání výrobci doplňků stravy, kteří chtějí zvýšit důvěru v produkt. Problémem je, že obvykle pouze zmiňují, že účinek je ověřen klinickými studiemi. Ty se pak zaměřují na jeden z několika extraktů, které přípravek obsahuje a nebo obecně k plodině. To není příliš vypovídající.

XL-S Medical se klinickými studiemi chlubí a evidentně oprávněně, protože pro svůj patentovaný Litramine skutečně existují. Jedna (pilotní) klinická studie z roku 2003 a druhá randomizovaná, dvojitě zaslepená a placebem kontrolovaná in vivo z roku 2009. Obě provedené v Německu.

Prokazují, že vstřebávání tuků je sníženo až o 27 %, ale také snížení LDL-Cholesterolu o 10 % během 14 dnů. Metabolický syndrom snížen o 39 % během 42 dnů.

Jedná se o zdravotnický prostředek!

Nejspíš jste si celou dobu mysleli, že se jedná o jeden z dalších doplňků stravy na hubnutí. Chyba lávky! XL-S Medical totiž spadá pod označení „zdravotnický prostředek“, což je zákonem jasně stanoveno a není zaměnitelné právě s běžnými doplňky.

I když se jedná o volně prodejný prostředek, tak ten účinek už se blíží spíše k lékům na předpis, tedy například s obsahem orlistatu. Je tedy doporučen osobám starším 18 let (jinak pod lékařským dohledem). Máte-li jakékoliv závažné/chronické onemocnění, je lepší se předem poradit s lékařem.

Složení a dávkování

Jedna tableta obsahuje Litramine (535 mg), patentovaný komplex vlákniny z organického rostlinného zdroje (27 mg) a vitaminový komplex (vitamin A, vitamin D3 a vitamin E). Dále běžné přidatné látky.

Nejběžnější dávkování je 2-3 tablety po každém hlavním jídle, 3 tablety pouze pokud je jídlo s vysokým obsahem tuku. Pro udržení stávající váhy stačí pouze 1-2 tablety po každém hlavním jídlem.

Balení 120 tablet (obvykle cenově výhodnější) tak podle individuálního užívání může vydržet 14-40 dní kúry.

Zkušenosti a hodnocení

„Evropská jednička na hubnutí,“ tvrdí reklama, má ale pravdu? Když zhodnotíme všechny informace, tak se skutečně zdá, že XL-S Medical patří mezi přípravky, které budou dobře fungovat. Přírodní složení, klinické studie a jednoduchý mechanismus. Co na to říkají uživatelé?

Kladných recenzí skutečně lze nalézt poměrně dost. Dokonce existují i skupiny žen, které se pravidelně přeměřují a sdružují po užívání tohoto přípravku. Jejich zkušenosti lze nalézt na facebookovém profilu přípravku. Pomineme-li „fantastické“ úbytky nad 10 kg, tak většina zákazníků zhubla jednotky kilogramů během 2-4 týdnů, což je jistě příjemné.

Ačkoli by přípravek neměl mít vedlejší účinky, tak je faktem, že přebytečné tuky se z těla dostávají stolicí. Tam by za normální situace nebyly. Přesně to může být důvod, proč někteří mají špatnou zkušenost a to především zažívací, ojediněle i průjem. Obvykle to však přejde.

Ne pro každého bude XL-S Medical ideální, protože kalorie dnes již často roli nehrají. Stejně tak není možné si myslet, že přípravek udělá vše. Lze jíst tučné, ale všeho s mírou.

Klikněte zde pro zanechání komentáře 7 komentáře